Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

100 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır?

0

100 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır? Günümüzde iş bulmak, iş arayışına girip de sonu hüsran şekilde bitmesi, hemen hemen herkes bu tür sorunları hayatında yaşamıştır. Maalesef iş bulmak ya da aradığınız kriterlere uygun iş bulmak günümüzde sorun olmaya devam etmektedir. Peki, ne yapmak gerekir? Eğer elinizde mevcutta yeterli şekilde sermayeniz bulunuyor ise ticarete atılmak size daha çok gelir sağlayacaktır.

Ve bu sermaye yüz bin civarında ise aklınıza tabi ki 100 bin sermaye ile ne iş yapılır? Sorusu gelecektir. Bu yazımızda sizlere hangi işler kurulabileceğine ve neler yapabilirsiniz gibi konulara yer vereceğiz. Sizler de bu öneriler doğrultusunda aklınıza yatan, size en karlı ve akılcı bir yol olarak gelen işleri değerlendirip o şekilde iş profilinizi oluşturabilirsiniz. İş kurmanızda yapmanız gereken ilk şey şüphesiz ki size en kar getirecek ve karlı yatırım yapılacak işlerin hangisi olduğu yönünde araştırmalarda bulunmanızdır.

Karlı işler nelerdir? 100 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır?

İş kurarken düşünmeniz gereken en derin konu nasıl kar edebilirim olmalıdır. Ve bunun içinde tek yapmanız gereken size kar getirebilecek en iyi iş seçeneklerini araştırıp neticesinde bunu hayata geçirmektir. Ve işe atılırken diğer önemli bir konu ise sermayenizin yeteceği türden işlere atılmanızdır. Çünkü üzerine borçlanarak açtığınız her iş sonunda size sıkıntı yaratacaktır.

Kafanızın rahat bir şekilde iş odaklı düşünmeniz için en iyi pazar araştırmalarını, piyasanın nabzını yoklayarak bütçeniz neticesinde en uygununu bulup, elinizde ki bütçe ile en iyi kar elde edeceğiniz ve uzun soluklu işlerde bulunmanız için bunları yapmak size fayda sağlayacaktır. Karlı işler nelerdir? Bir bakalım. Aşağıda maddeler halinde birkaç işi sıralamak gerekir ise;

  • İkinci el eşya dükkânı açmak: günümüz şartlarında insanlar ihtiyaçlarını karşılamakta biraz zorlanmaktadır. Sıfır olan ürünlerde; artan maliyetler doğrultusunda gelen zamlar üzerine insanlar ihtiyacı olmasına rağmen alamamaktadır. İşte burada devreye ikinci el satan dükkanlar girmektedir. İnsanlar daha az para ödeyerek ihtiyaçları olan eşyayı daha uyguna bulup almaktadır bu yüzdende ikinci el eşyalara rağbet fazlasıyla olmaktadır. Kiralayacağınız bir dükkânın maliyeti ile birde eşyaları taşımak için bir araç maliyeti dışında ek olarak satacağınız eşyaların sermayesi ile bir iş kurarak az maliyetle yüksek gelirler elde edebilirsiniz.
  • Spor salonu işletmek: insanlar gerek kilo problemleri yüzünden gerek ise vücutlarını geliştirmek adına ya da sırf iş çıkışı bile kendilerini kafalarını dağıtmak adına spor ile kendilerine hobi edinip spor salonlarına gelmektedir. Yeterli araştırmalar sonucunda; ulaşımı kolay, temiz sağlıklı ve konum olarak herkesin ulaşıp görebileceği yerde dükkân açmanız sonucunda çok fazla müşteri çekerek karlı bir yatırım yapabilirsiniz.
  • Kuaför salonu açmak: geçmişten günümüze kadar her insan bakımlı olmayı kendisiyle ilgilenmeyi sever bunun sonucunda açtığınız kuaför salonunu eğer konum olarak iyi bir yerde tercih ederseniz size fazlasıyla kar sağlayacaktır.

Ticaret yapmak istiyorum ne iş yapabilirim? 100 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır?

En düşük maliyetle en kar getirecek işleri tercih etmek şüphesiz ticarete atılmanın ilk adımıdır. Ticarete atılmadan önce nerde nasıl fark yaratabilirim piyasada bu işi yapanlara göre farkımı nasıl ortaya koyabilirim gibi konuları da düşünmeniz size fayda sağlayacaktır.

Ticaret yaparken daima planlı programlı olmalısınız, yeterli bilgi ve becerilere sahip olmanız gerekir, işe atılırken bu iş için zamanınızı tamamen ayırmalısınız, ilk etapta kar elde edemeyebilirsiniz ama hemen pes etmek yok sabırlı olmak sizi başarıya götürecek basamaklardan biridir.

İletişiminizin güçlü olması çevre edinmeniz satışlarınızı da olumlu yönde etkiyecektir. Bunlara eğer dikkat ederseniz ticarette başarılı olabilirsiniz. Ticaret yapmak istiyorum ne iş yapabilirim konusuna gelirsek az önce sıraladığım maddelere dikkat ederseniz her ne iş olursa olsun ticarette yapacağınız iş size kar getirecektir.

Hangi iş daha çok para kazandırır?

İnsanlar temel ihtiyaçlarını her zaman karşılamak zorundadır asla erteleyebileceği ya da olmasa da olur diyebileceği konu değildir. Buna dayanarak hizmet sektöründe atılacağınız her iş size para kazandırır. Mesela açacağınız bir restaurant, bir cafeden elde edeceğiniz gelir ile fazlası ile para kazanabilirsiniz.

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

Elinizde ki sermaye ile borçsuz bir şekilde iş yapmalısınız. Yaptığınız işi mutlaka çevrenize duyurarak reklamınızı ücretsiz bir şekilde yaptırın, ne iş yapabilirim diye soracak olursanız bildiğiniz anladığınız işlere odaklanmalısınız. Bunlar sizin yeteneğinize göre sevdiğiniz işe göre değişir. Elinizde bulunan sermaye kadar harcamalarda bulunun, gereksiz israflarda bulunmayın, böylelikle kazancı bol işler kurabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.