Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

30 Bin Sermaye İle Ne İş Yapılır 2022?

0

30 Bin sermaye ile ne iş yapılır 2022? İş koşullarının zorlaşmasına rağmen insanlar yine de emeklerinin karşılığını tam anlamıyla alamaz hale geldi. Her şeye gelen zamlar üzerine maaşlarına gelen zamların yetersiz kalması alım gücünün azalması, ihtiyaçların tam anlamıyla karşılanamaması sonucunda insanlar düşük bütçe ile getirisi yüksek iş yolları aramaya ve bu işlere girmek için yeterli araştırmalar sonucunda ilk adımı atmaya başlıyorlar.

Peki, 30 bin sermaye ile ne iş yapılır nasıl kar getirecek işlere girilir araştırmak gerekir ise; bahçe ürünleri yetiştirip satışını yapmak, yemek üzerine dükkân açmak (çiğköfte, döner salonu, çorba dükkânı gibi), giyim üzerine butik tarzı dükkân açmak, oto yıkama salonu açmak gibi pek çok düşük maliyetli işler sıralanabilir.

30 bin Sermaye ile Ne iş yapılır 2022 ?

İş kurmak genelde maliyetli bir iştir. İş kurar iken daha az sermaye ile hatta borçsuz bir şekilde iş kurmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Elinde az sermayesi olan kişiler genelde iş kurmaya çekinirler altından kalkamayacağı yükün altına girmek istemezler. Bu yazımızda az sermaye ile kar sağlayacağınız işleri sıralayacağız.

 • Çocuklar için oyun cafeleri açabilirsiniz böylelikle sürekli sermaye isteyecek bir iş olmayacağı için uzun vadede kar elde edebilirsiniz,
 • Okul kantini açabilirsiniz,
 • Çay ocağı yine düşük maliyetleri işler arasında yer alabilir,
 • Danışmanlık hizmeti verebilirsiniz,
 • Küçük hayvan gübreleri (yarasa, solucan gibi) satışı yapabilirsiniz,
 • Halı yıkama dükkânı açabilirsiniz,
 • Doğum fotoğrafçılığı gibi pek çok işler sıralanabilir.

50.000 TL param var ne iş yapabilirim?

30 Bin sermaye ile ne iş yapılır 2022 kapsamında,50 bin TL sermaye az gibi görünse de pek çok kişi için yeterli bir sermaye olmaktadır. Başkalarının altında çalışarak az bir gelir etmek yerine ya da uzun süredir iş aramasına rağmen bir türlü iş bulamıyorsa kişi, az bir miktar birikimleri ile de gayette para kazanabilecekleri iş kurup, kendi işlerinin patronu olabilirler.

 • 50.000 TL para ile nasıl iş kurup, ne iş yapılabilir araştırmak gerekir ise öncelikle kendi becerinize ve iş dalına yönelik araştırmalar yapıp sonrasında ise bunu düşük maliyetle nasıl yapılabilir şekilde araştırmak size fayda sağlayacaktır.
 • Bu işlere bakacak olursak oto yıkama, berberlik salonu açmak, cafe tarzı hem yiyecek hem içecek satılan yerler açmak, hediyelik eşya satan bijuteri gibi dükkân açmak tarzında pek çok işler yapılabilir.

En az sermaye ile ne iş yapabilirim?

Kendinizi hem geliştirmek hem de kariyer yaparak ilerlemeniz adına az sermeye ile de iş hayatına atılıp, yüksek kar elde edebilirsiniz. Az sermayeli iş kurmak ne kadar önemli ise kuracağınız iş hakkında eğitim alıp bilgi sahibi olmanız, işe uygunluğunuz, deneyim ve tecrübelere sahip olmanızda bir o kadar önemlidir.

Az sermaye ile yapılacak işlere bakacak olursak; etkinlik organizasyon yapan dükkân açabilirsiniz, başarılı olduğunuz bilgisine güvendiğiniz bir konuda online ders verebilirsiniz, organik tarım yapabilirsiniz.

2022 ne iş yapılır? 30 bin Sermaye ile Ne iş yapılır 2022 ?

Karlılığı yüksek, devamlılığı olan uzun soluklu iş yapmak her zaman tercih edilen işler arasında yer alır. Günümüzde özellikle teknoloji üzerine yapılan her işin her zaman getirisi olmuştur. Teknolojik çağda olmamızın avantajlarından yararlanarak günümüzde ki her işin nerdeyse internet ortamında sağlanması ile insanlara da büyük kolaylık sağlanmıştır.

 • İnternet üzerine işlerde bulunarak gelir elde edebilirsiniz.
 • Market ürünlerinin internet satışını yapmak,
 • Veri analizi yapmak,
 • Online satışlar yapmak,
 • E-ticaret yapmak,
 • Bunların yanı sıra araba alım satım işleri yapmak,
 • Kurye servis işi kurmak gibi işler sıralayabiliriz.

Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

30 Bin sermaye ile ne iş yapılır 2022 sorusu nezdinde, yeterli para kazanmak, çocuklarımıza daha iyi eğitim hayatı sunmak iyi bir gelecek vad etmek için, ev araba alıp konforlu bir hayat yaşayabilmek için bazen risk de almak gerekir bunun için kendi işini kurup ticarete atılarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi işini kurarken borç edinmeden elinizde ki sermaye ile uzun vadeli bir iş, yüksek kar güden bir iş kurarak ticarete atılabilirsiniz. Bunlar için sıkı bir pazar araştırması yaparak piyasada ki trend olmuş işler yapmak daha iyi olacaktır. Son zamanlarda kahvaltı rağbet görmektedir kahvaltı dükkânı açabilirsiniz, giyim mağazası, bay bayan kuaför dükkânı, yemek üzerine cafe açabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.