Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Ev Hanımlarına İş Kurma Fikirleri

0

Ev hanımlarına iş kurma fikirleri! Günümüzde eşlerden sadece biri çalışıyorsa maalesef standartları yüksek bir hayat yaşamak ne yazık ki çok zor. Bu nedenle her ev hanımı hele ki küçük çocuğu varsa ve bırakıp işe gitme lüksü yoksa mutlaka evden iş yapmanın yollarını aramaktadır. Evden gelir getirecek işler günümüzde çok popülerdir.

Ev hanımlarına iş kurma fikirleri kapsamında özellikle bir ekibi varsa ev hanımları bu işlerden güzel kazançlar elde edebilir. Kadınlar için evde yapılacak işler artık çok çeşitlidir. Biraz araştırma yapmak ve kendine güvenmek bu işlerin püf noktalarıdır. Ne satsam para kazanırım diye düşünmek yerine ne yaparsam evime ek kazanç getiririm diye düşünmek gerekir.

Evde iş yapmak istiyorum ne yapabilirim? Ev Hanımlarına İş Fırsatları

Bu konuyla ilgili herkesin kafasında soru işareti mevcuttur. Peki sigortalı bir işe girip çalışamayacak durumda olan ev hanımları ne tür işler yaparak evinden çıkmadan kazanç sağlayabilir? Öncelikle eve iş veren pek çok sektör vardır. Bunların başında sabun paketleme, nikah şekeri süsleme, davetiye katlama gibi işler gelmektedir.

Ancak bu işleri verenlere ulaşmadan önce mutlaka kendinize bir ekip kurmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu işleri verirken yüklü sayıda verdikleri ve belirli bir sürede teslim etmenizi istedikleri için zor durumda kalmamanız adına ekip kurmanızı önemlidir. Ayrıca bu işleri veren kişiler ekibimizin olduğunu duyunca size daha fazla güven duyacak ve belki de daha sonra tekrar tekrar iş vermek isteyeceklerdir.

Kadınlar evde ne iş yapabilir? Ev Hanımlarına İş İmkanları

Ev hanımlarına iş kurma fikirleri  kapsamında, eğer çıkıp çalışabilecek imkanı yoksa ya da daha önce herhangi bir iş tecrübesi yoksa muhakkak evden yapılabilecek bir iş bulunabilir. Bu konuya sadece birinin iş verip sizden yapmanızı istemesi olarak bakmamak gerekir. Aşçılığınıza güveniyorsanız günümüzde bireysel aşçılık çok tutulan mesleklerden biri haline gelmiştir.

Siz de iyi yemek yapıyorsanız belli bir kişinin ya da bir şirketin yemeklerini evinizden yapabilir butik yemek hizmeti verebilirsiniz. Ya da diyet, sağlıklı beslenme üzerine bilginiz varsa bir diyetisyen ile anlaşabilir ve onun müşterilerine hazırladığı beslenme programı üzerinden menüler oluşturabilirsiniz. Ve bunların hepsini evinizden yapabilirsiniz.

Kadın girişimci olarak ne yapabilirim?

Her kadının içinde kendi işini yapma arzusu vardır. Bir kafe açma, ev yemekleri satan bir lokanta açma, doğal ürünler yapıp satma gibi pek çok alanda ilerleyebilirsiniz. Bunlar için sadece cesarete ve az bir miktar sermayeye ihtiyacınız vardır. Artık insanların büyük çoğunluğu iş hayatında aktif rol almaktadır.

Bu nedenle evinde reçel, sarma, domates sos, el açması yufka gibi ürünleri hazırlayacak vakitleri olmadığı için çoğunluk bunları satın almaktadır. Satın alırken de baktıkları ilk şey bu ürünlerin ev yapımı olmasıdır. Bu nedenle eğer yeteneğiniz ve vaktiniz varsa bu alanda ilerleyerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle biraz ilerleyip bu ürünlere sosyal medya yardımıyla bir Pazar oluşturursunuz çok daha çabuk ilerler ve satışlarınızı katlarsınız.

En az sermaye ile ne iş yapabilirim?

Ev hanımlarına iş kurma fikirleri kapsamında, evde yapılacak işleri çoğunlukla ev hanımları ya da öğrenciler tercih eder. Bu kategoride kişiler genellikle sermaye açısından zayıftır. Bu nedenle en az sermaye ile yapılabilecek işlere yoğunlaşırlar. Burada önemli olan yapılacak ise ne kadar sermaye konulduğu değil ortaya çıkan işi müşteriyle en çabuk ve doğru şekilde buluşturmaktadır. Çünkü ortaya çıkan ürünle ne kadar çabuk satışa başlanır ve para kazanılırsa işe başlarken ortaya konan sermaye de o kadar çabuk amorti edilir. Az sermaye ile evde tasarım yaparak para kazanmak da çok kolaydır. Biraz el beceriniz varsa Evdeki malzemelerle pek çok farklı irin ortaya koyabilirsiniz.

 Mesela şu an en çok para kazandıran ürünlerin başında çocuklar için örülen bez bebekler gelmektedir. Ya da makrome sanatıyla yapılan kapı, duvar süsleri çoğu kişiye hitap etmekte ve su an popüler olması sebebiyle satışı oldukça kolaydır.

Bunun gibi evde süslü kavanozlara yapacağınız doğal reçeller, kişiye özel isim işlemeli yatak örtüleri ya da bebek zıbınları hem çok az maliyetle hazırlayabileceğiniz hem de satış için kolaylıkla Pazar bulabileceğiniz ürünlerdir. Burada sermaye dediğimiz şey ya bir parça kumaş ya da biraz iplik ve dikiş makinesi olabilir. Bazen de bir kilo çilek. Önemli olan bulduğunuz ve hayata geçirmek istediğiniz fikre olan inancınızdır.

İlginizi çekebilir:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.