Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

0

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Hepimizin bildiği gibi günümüz ekonomisinde bir evin tek maaşla geçimini sağlamak çok zor hale gelmiştir. Küçük çocuğu olan bu sebeple evde kalmak zorunda olan veya ev işleriyle ilgilenmek zorunda olup dışarıda çalışma imkânı olmayan ev hanımları evde yapabilecekleri iş imkanları arayışlarına girmektedir.

Ev hanımları hem evlerini hem de çocuklarını ihmal etmemek aynı zamanda aile bütçesine katkıda bulunmak ve bu sebeple kendi paralarını kazanmak istemektedir. Evde çalışmak için bir sürü iş imkânı bulunmaktadır.

Paketleme işi ise sadece bunlardan biridir. Hemen hemen her fabrika ve atölyede paketleme bölümü bulunur. Paketleme bölümü bulunan firmalar sigortalı işçilerinin dışında daha fazla sigorta, yol ve yemek masraflarını yük edinmek istememekte ve bu sebeple ev ortamında gerçekleştirilebilir paketleme işlerini evde çalışmak isteyen kişilere yani özellikle ev hanımlarına sunmaktadır.

Paketleme işlerini yapılacak birçok ürün bulunmaktadır. Bunlar evde sabun paketleme işi, evde boncuk paketleme işi, evde kürdan paketleme işi gibi işlerdir. Bu işler ekonominize katkı sağlayacak ve getirileri iyi işlerdir. Bu işler için firmalara ve İŞKUR’a paketleme işleri olarak başvurabilirsiniz. Ayrıca paketleme işleri veren firmalara internet aracılığı ile ulaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Bursa gibi birçok ilde evde paketleme işleri yaptıran firmalar bulunmaktadır.

İŞKUR Evde Paketleme Nasıl Başvurulur?

Çalışma hayatına birçok sebepten dolayı katılamayan kadınlar için İŞKUR’un çok avantajlı bir imkânı bulunmaktadır. İş hayatına katılım sağlayamayan kadınlar ve ek iş arayışında olan kişiler için geliştirilen paketleme işi evde çalışmak isteyen kişiler için iyi bir imkân sağlamaktadır.

Bu paketleme işlerini yapmak isteyen kişiler öncelikle İŞKUR’a başvurmalıdır. İŞKUR paketleme işi veren firmalarla anlaşma sağlamıştır ve size en uygun iş imkanları sunmak için firmalarla sizin aranızda aracılık yapmaktadır.

Bu imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler kendilerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırmalılar. Kayıt öncesinde ise İŞKUR evde ek iş formunu dolduracaklar. Ek iş formunu doldurduktan sonra başvuran kişilerin eğitim sertifika belgeleri ilgili meslek danışmanı tarafından kayıt altına alınacak. Kayıt edilen cep ve telefonu ve iletişim bilgilerinden sizi uygun iş geldikçe cep telefonu numarası aracılığı ile gelen mesajla bilgilendirileceksiniz.

İŞKUR tarafından cep telefonunuza gönderilen işi kabul ederseniz paketleme işlerini alacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Ayrıca İŞKUR’un internet sitesinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde paketleme işi nasıl yapılır?

İŞKUR Paketleme İşi Veriyor Mu?

Ev hanımlarına iş imkânı son zamanlarda oldukça popüler bir konu olmakta. İŞKUR’la anlaşan firmalar İŞKUR’a evde paketleme işi gibi birçok işi vermektedir. İŞKUR ise bu işleri evde çalışmak isteyen ev hanımları veya ek iş isteyen kişilere sunmaktadır. Bu durum ek iş isteyen ve evde çalışmak isteyen ev hanımları için çok avantajlı bir iş imkanıdır. İŞKUR, evde paketleme işlerini direkt olarak size vermemektedir.

Firmalarla iletişim kurar ve size uygun olan işleri sizlere sunar. Firmalarla anlaşarak bu işlerin size gelmesine aracılık sağlamaktadır. Paketleme işlerinden bir ay düzenli olarak çalışarak 5 bin-8bin TL arasında para kazanabilir ve evden çalışarak aile ekonominize destek olabilirsiniz.

İŞKUR’dan Evlere İş Verilir Mi?

İŞKUR devletin bir kurumudur. İSKUR üzerinden firmalar işçi alımı gerçekleştirerek işçi ihtiyaçlarını karşılarken, işsiz olan kişiler ise iş olanağı bulur. Herkes için İŞKUR’da iş imkânı bulunabilmektedir.

Ancak ev hanımları her ne kadar kendilerine uygun işler bulsa da bazen dışarıda çalışma imkânı bulamamaktadır. Özellikle çocuklu ev hanımları bu sebeplerden ötürü evde çalışabilecekleri iş imkanları aramaktadır. Tam olarak bunun çözümü de İŞKUR tarafından sağlanmıştır. Bu çözüm hem işveren için hem de evinde çalışmak isteyen ev hanımları için güzel bir çözüm olmuştur.

Firmalar yol, yemek, sigorta gibi masraflarını azaltmak için evde çalışılabilecek durumda olan işleri İŞKUR vasıtasıyla evde çalışmak isteyen kişilere sunmaktadırlar. Ev hanımları veya evde ek iş isteyen kişiler ise bu işlerle kendi bütçelerine katkıda bulunurlar.

Evde Paketleme İşi Nedir Nasıl Yapılır?

Paketleme işleri İŞKUR’un ev hanımlarına ve evde çalışmak isteyen kişilere destek olmak için sağladığı bir projedir. Paketleme işleri her geçen gün yaygınlaşmaktadır ve gittikçe popüler olmaktadır. Bu proje sadece kadınlara değil aynı zamanda iş veren firmalara da katkı sağlamaktadır.

Firmalar bünyesine işçi alımı sağlamak yerine paketleme işini İŞKUR aracılığı ile evde çalışmak isteyen kişilere sunmaktadır. Bu durumun onlara avantajı firmalarına işçi alımı gerçekleştirdiklerinde yol, yemek ve sigorta masrafları olacak. Ancak İŞKUR aracılığı ile paketleme işi verirlerse bu masrafları karşılamayacaklar ve bu projeye destek olacaklar. Bu durum hem işçiye hem de işverene birçok avantaj sağlayacaktır. Evde birçok paketleme işi yapabilirsiniz.

Bunlar;

  • Evde kürdan paketleme,
  • Evde mum paketleme
  • Evde plastik bardak paketleme işi,
  • Evde çorap paketleme işi,
  • Evde pipet paketleme işi ve evde sabun paketleme işleridir.

Paketleme işinde firmalar size gereken tüm malzemeleri gönderir ve işi zamanında bitirmenizi talep ederler. Bazen sizden malzemeleri almanızı da talep edebilirler. Bu şekilde işleri yaparak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.