Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Evde Toka Yapımı İşi Verenler

0

Evde toka yapımı işi verenler şeklinde arama yapılarak evden çalışmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmakta. Hayat pahalılığı yüzünden ev ekonomisine destek olmak isteyen hanımlar, okuldan artan zamanları nakite çevirmek isteyen öğrenciler için çeşitli evde yapılacak iş seçenekleri vardır.

Bir şekilde aktif çalışma hayatına katılamayan kişiler evlerinin geçimine katkı sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için evden çalışma imkanlarından yararlanmaktadır. Bu noktada karşımıza farklı iş alanları çıkıyor.

  • Davetiye katlama,
  • Kına paketleme,
  • Mandal takma,
  • Toka paketleme işi vb.

Yazımızın devamında toka paketleme işinin detaylarına yer verdik. Şimdi basit ve karlı bu işe daha yakından bakalım.

Evde toka paketleme işi yapmak oldukça eğlenceli ve kolay bir iştir. Özellikle kalabalık ortamlarda günlük 3-4 saat çalışarak çok güzel kazanç sağlanabilir. Bu iş için evde toka yapımı işi verenler ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Fakat bu aşamada özellikle dolandırıcılara karşı dikkatli olunmalı.

Herhangi bir ücret talep eden, kişisel bilgileri isteyen şahıslardan iş alınmamalı. Bunu yaparak insanların parasını alıp, kayıplara karışan birçok kişi olduğu unutulmamalıdır. Genellikle; tuhafiyeler, bijuteriler, toka üretim fabrikaları, büyük kozmetik mağazaları, 1 milyoncu dükkanlar gibi yerler bu tür işleri kolaylıkla bulabileceğiniz yerlerdir.

Evde Toka Yapımı İşi Veren Firmalar

Evde toka yapımı işi veren firmaların sayısı talebe karşılık her geçen gün artmaktadır. Toplu üretim yapan bu firmalar toka gibi küçük ürünlerin bazı küçük aksamlarının yapılması veya paketlenmesi gibi işleri yapacak elemanlara ihtiyaç duyarlar.

Çünkü devamlı bir personel çalıştırmak firmalara maliyetli gelmektedir. İşçinin sigortası, maaşı, yemeği gibi tüm giderleri düşünüldüğünde, evlere iş vermek firmalar için de daha karlı olmaktadır. Bu tür firmaları internet üzerinden aratarak kolayca bulup iletişime geçerek ilk işinizi alabilirsiniz.

Evde toka paketleme işi veren firmaların dışında ev hanımlarına destek için devlette bu konuya el atmış ve İŞKUR aracılığıyla evlere iş vermeye başlamıştır. Kadın çalışanları destekleyen bu proje binlerce kadına istihdam sağlamıştır. İŞKUR’un resmi internet sitesinde yer alan adımları takip ederek kayıt oluşturup, size uygun iş olduğunda iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Üstelik İŞKUR, evde paketleme işi ilanları arasında iş bulabileceğiniz en güvenilir kurumdur. Sadece toka paketleme işi değil, nikah şekeri, sabun, tel toka, kulak çubuğu paketleme, kına paketleme, mandal takma gibi birçok alanda evde yapabileceğiniz iş ilanları bulunuyor.

Evde Toka Yaparak Para Kazanmak

Evde toka paketleme işi yaparak aylık olarak güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Sizlerde haklı olarak ilk etapta ne kadar kazanacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Bu konu hakkında çok net bir cevap olmasa da bu yalnız mı yoksa kalabalık mı çalıştığınıza ya da günlük çalışma saatinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Ama iş başı ücret olarak şunu söyleyebiliriz ki firmalar genellikle paket başına 1 TL ödeme yapıyor. Örnek verecek olursak, toka paketleme işi yapan birisinin günlük 200 paketleme yaptığını düşünelim. Kazanç günlük 200 TL olacak. Haftanın 6 günü bu işi yaptığını düşünürsek, 1.200 TL kazanç sağlamış olacak. Bu da aylık 4800 TL eder.

Evde Toka Paketleme İşi

Evde toka yapımı işi verenler farklı toka gruplarına göre sizden ürün hazırlamanızı talep ederler. Çoğunlukla tel toka, mandal toka ve lastik toka için montaj ya da paketleme işi için ihtiyaç duyulmaktadır. Firmalar ürünlerin hazırlanmasında ihtiyacınız olan tüm malzemeleri size getirir.

Yapılacak işi detaylı bir şekilde gösterir ve hatta kolayca yapabilmeniz için numune bırakır. İşin en önemli kısmı bu noktadan sonra başlıyor. Çünkü firmalar size söyledikleri gün ve saatte istedikleri adet ürünü teslim almak ister. Bu nedenle iş disiplini oluşturmalı ve teslimatları zamanında yapmalısınız.

Genelde evde toka paketleme işi yapmak isteyenlere 1.000 adet toka veriliyor. Ancak siz daha fazla isteyebilirsiniz.

Lastik toka ve tel tokaların paketlenmesinde size verilen bir kartona veya poşete tokaların belirli sayılarda yerleştirilmesi isteniyor. Mandal tokalarda ise diğerlerinden farklı olarak montajlama da gerektiriyor. Mandal tokalar, tokayı oluşturan iki parça, yay ve bunların birleşmesini sağlayan bir çivisi var. Bu montaj işini ne kadar hızlı yaparsanız o kadar para kazanırsınız.

Genel olarak, mandal tokaların tanesine 30-40 kuruş gibi bir ücret ödeniyor. El beceriniz ve zamanla kazanacağınız tecrübe ile çok sayıda mandal tokayı montajlayarak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde Toka Paketleme İşi Başvuru

Evde toka yapımı işi verenler ile iş arayanların birbirini bulması oldukça kolay. İnternet üzerinden aradığınız işe yönelik arama yaparak firmalara ulaşabilir ve iletişim kurarak ilk işinizi alabilirsiniz. İŞKUR’a kayıt olarak da evden çalışma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.