Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Eve Dikiş İşi Veren Firmalar

3

Eve dikiş işi veren firmalar günümüzde birçok kişiye evden para kazanma imkânı sunmaktadır. Başta kadınlar olmak üzere, dikiş dikmeyi bilen ve seven herkesin yapabileceği bir iş. Evde dikiş işi ile ek gelir sağlamak ve ev ekonomisine katkıda bulunmayı kim istemez ki? Oldukça kolay ve basit olan dikim işi ile düzenli ve güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Dikiş tecrübeniz varsa, evlere dikiş işi veren firmalar sayesinde bu becerinizi paraya çevirebilirsiniz. Türkiye gibi tekstil konusunda önde gelen ülkelerden birinde yaşamak da bu iş alanında çeşitli imkanlar bulmanızı sağlıyor. Dolayısıyla, tüm şehirlerimizde tekstil fabrikalarını ve atölyelerini bulabilir ve ilk işinizi alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.  

Evde Dikiş İşi Arıyorum

Eve dikiş işi veren firmalar aracılığıyla ev ortamında çalışmak ve para kazanmak istiyorsanız günde 6 ile 12 saatinizi dikiş dikmeye ayırmalısınız. Aldığınız iş yüküne, çalışma hızınıza, el becerinize bağlı olarak bu süre değişse de ortalama olarak harmanız gereken mesai 6-12 saat aralığıdır.

Eve işveren firmalar ile iletişime geçtikten sonra işin detaylarını öğrenip vakit kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz. Firmalar genelde dikim işlerini toplu bir şekilde gönderirler ve yine toplu bir şekilde teslim etmenizi isterler. Evlere iş gönderen bu firmalar, ücret ödemelerini genellikle iş bitiminde yaparlar.

Bursa’da Evde Dikiş İşi Veren Firmalar

Evde dikiş işi veren firmaları, Türkiye’nin tüm şehirlerinde bulmak mümkün. Ama bazı iller tekstilde öncü şehirlerden olması sebebiyle iş potansiyeli daha fazladır. Kumaş, tekstil denilince akla ilk gelen illerden birinin Bursa olması gibi…

Bursa ve çevresinde ikamet eden ev hanımlarını sıklıkla yaptığı işlerden biri evde dikiş işidir. Bu iş için uygun bir dikiş makinesi olan tüm bayanlar evde dikiş işini yapabilirler. Dikiş dikerek ek kazanç sağlamak isteyen kadınların alabileceği dikiş işlerinin başında; evde maske dikme işi, evde bez torba dikme işi, yastık kılıfı dikme işi, evde nevresim dikme işi, evde gelinlik dikme işi, kına kıyafeti dikme işi gibi işler gelmektedir. Bursa’da evde dikiş işi veren firmalarla iletişime geçerek ve gerekli başvuruyu yaparak tüm bu işlere ulaşabilirsiniz.

Evlere Nevresim Dikim İşi Veren Firmalar

Evde dikiş işi yapmak isteyen kişiler, evlere nevresim dikim işi veren firmalar ile iletişime geçerek para kazanmaya başlayabilirler. Eğer dikiş dikmeyi biliyorsanız ve bir dikiş makineniz varsa bu iş tam size göre.

Tüm fason işlerde olduğu gibi nevresim dikme işinde de ürünlerle ilgili tüm bilgiler, firmalar tarafından öncesinde size verilir. Dikiş makinesi olan ve dikiş yapmayı bilen herkes günde ortalama 5 ile 10 saat çalışarak güzel bir kazanç sağlayabilir.

Evlere Fason Dikiş İşi Veren Firmalar

Evlere fason işveren firmaların sayısı artan üretim faaliyetlerine paralel olarak her geçen gün artmaktadır. Zaten zorlu hayat şartları insanları ek iş arayışına ittiğinden bu firmalar ve işleri oldukça rağbet görmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da var. İş potansiyeli bu kadar yoğun olunca, dolandırıcılar da gecikmeden piyasaya dahil oluyor.

Bu nedenle evlere alacağınız işler konusunda anlaştığınız fason firmaları detaylıca araştırmalısınız. Özellikle, depozito ve komisyon talebinde bulunan yerlerle kesinlikle çalışmayın. Çünkü hiçbir firma, sizinle iletişim kurabilecekleri kişisel bilgileriniz dışında herhangi bir ekstra bilgiye ihtiyaç duymaz. Bunun dışında iş teslim etmenize rağmen, paranızı daha sonra alacağınızı söyleyen kişilere itibar etmeyin. Çünkü bu firmalar ödemeyi iş tesliminde yaparlar.

Parça Başı Dikim Fiyatları

Eve dikiş işi veren firmalar, iş bitiminde parça başına ve ürün cinsine göre ödeme yaparlar. Bu nedenle ne kadar fazla iş yapılırsa o kadar yüksek kazanç sağlanır. Veya daha basit bir işe göre daha fazla emek isteyen işlerin kazancı yine daha yüksek olacaktır.

Mesela perde dikimi yapan birisiyle bez torba dikimi yapan birinin kazancı aynı olmayacaktır. Burada önemli olan, aldığınız işleri firmaların talimatlarına uygun yapmak ve zamanında teslim etmektir. Devamlı dikiş işi yapan biri ayda ortalama 3.000 TL ve üzeri kazanç sağlayabilir.

Bez Çanta Dikim İşi Veren Firmalar

Marketlerin naylon poşetleri ücret karşılığı satmaya başlaması bez torbaya olan talebi arttırdı.  Bu nedenle bez torbaların dikim işi için firmalar, evde çalışacak eleman arayışına girdiler.

Sizler dikiş makineniz varsa düz makine dikişi ile bez torba dikerek ek gelir sağlayabilirsiniz. Torbaların boyutlarına göre değişiklik gösterse de, ortalama 1000 tane bez torbayı 500 TL karşılığında dikebilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

3 Yorumlar
  1. Mahabat diyor

    Eve düz makıne yle iş almak istiyorum

  2. Suna diyor

    Evde penye işi dikmek istiyorum evlere dikim işi veren firmalara duyrulur

  3. Emriye diyor

    Evdr sanayi tipi makinem var usta terziyim tul perde fon ,kanat,nevresim takimi,bez torba,bayrak kırlent runerr,yastik kilifi itinayla dikerim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.