Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

İŞKUR Ev Hanımlarına İş

0

İŞKUR ev hanımlarına iş imkanları sunmaya devam ediyor. Birçok firma evden çalışmak isteyen ev hanımlarına istihdam alanı tanımakta ve iş fırsatları oluşturmaktadır. Ev hanımları genel olarak ev yaşamlarını aksatmamak ve çocuklarının bakımını ihmal etmemek için evden çalışmak istemektedirler. İŞKUR tam olarak bunu isteyen ev hanımları için evde ek iş projesini geliştirmiştir ve firmalarla anlaşma aynı zamanda aracılık yaparak ihtiyacı olan kadınlara evden çalışma fırsatı sunmuştur.

İŞKUR’un sağladığı evde paketleme işini genellikle ev hanımları tercih etmektedir. Ancak bazı durumlarda evde ek iş isteyen kişilerde bu iş olanağına sıcak bakmaktadır. İŞKUR’un ev hanımlarının istihdamı ve gelir kaynağı kazanmasını desteklemesi, ev hanımlarının aile bütçesine katkıda bulunmasını sağladı. Bu işleri yapan ev hanımlarının kazancı ne kadar iş aldıklarına ve çalışma saatlerine bağlı olarak değişmektedir.

Ancak ortalama bir rakam söyleyecek olursak, en az 1000 TL kazanmaları olağandır. İŞKUR, ev hanımlarına firmalarla aracılık yaparak evde kına paketleme, evde nikah şekeri paketleme, evde bitki çayı paketleme, evde boncuk paketleme gibi işler vermektedir. Sizde bu işlerden herhangi birini yapmak istiyorsanız size en yakın İŞKUR şubesine veya İŞKUR’un İnternet sitesine girmelisiniz.

İŞKUR Ev Hanımlarına Evde İş Veriyor Mu? İŞKUR Ev Hanımlarına İş İmkanları

İŞKUR ev hanımlarına iş kapsamında, ev hanımlarının aile bütçesine katkı sağlaması için evde iş vermektedir. Bu proje ev hanımlarının istihdamını desteklemek amacıyla yapılmış bir projedir. İŞKUR’un ev hanımlarına verdiği proje evde paketleme işidir. Birçok firma bünyesine işçi almak yerine İŞKUR ile anlaşma yaparak, evde paketleme gibi evde yapılabilecek işleri İŞKUR aracılığı ile ev hanımlarına vermektedir.

Evde paketleme işinde, evde nikah şekeri paketleme, evde sabun paketleme, evde toka paketleme, evde kulak çubuğu paketleme ve bunun gibi benzer paketleme işleri vermektedir. Bu projeden yararlanan ev hanımları istihdam sağlayarak hem ev ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

İŞKUR Evde Paketleme İşine Nasıl Başvurulur?

İŞKUR ev hanımlarına iş kapsamında, son zamanlarda çoğu kişi evden çalışmaya olumlu olarak bakmaktadır. Özellikle ev hanımları, evde küçük çocuğu olan anneler ve gelir seviyesi yeterli olmayan, ek gelir elde etmek isteyen kişiler evde iş yaparak bütçelerine katkı sağlamak istemektedir.

İŞKUR evde paketleme işi, İŞKUR ile anlaşma yapan firmalardan zaman zaman gelmektedir. Evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler kendilerine en yakın İŞKUR’a gitmelidirler. Burada kayıt öncesi evde paketleme işi başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Sonrasında kayıt yaptırmaları gerekir. Bu işlemlerin ardından meslek danışmanları kayıt oluşturanların eğitim sertifika belgelerini, iletişim bilgilerini sisteme kayıt edecektir. Bu bilgiler kayıt edildikten sonra ise kişi kendine uygun iş bekleyecektir.

İŞKUR, kişiye uygun iş geldiğinde SMS ile iletişim numarasına bilgi sağlayacaktır. İşçi işi kabul ettiği durumda ise evde paketleme işini alacaktır ve çalışmaya başlayacaktır. Firmalar evlere paketleme yapılacak ürünleri getirmektedir. İşçi ise verilen sürede ve verilen sayıda ürünü firmaya teslim etmelidir. Evde paketleme işi el çabukluğu ve el becerisi gerektiren bir iştir.

Ancak herkesin evde yapabileceği bir iş olarak da bilinmektedir. Ayrıca İŞKUR evde paketleme işine İŞKUR’un internet sitesinden de başvuru yapılabilmektedir. İŞKUR’un internet sitesine girerek üye olmanız ve sonrasında evde paketleme işi başvuru formunu doldurmanızla başvurunuz alınacak.

Bu noktada önemli olan kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurmaktır. Sizde evde paketleme işi almak istiyorsanız ve bütçenize evde çalışarak katkı sağlamak istiyorsanız İŞKUR’un sunduğu bu iş fırsatından yararlanabilirsiniz.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Aylık Ne Kadar?

İŞKUR ev hanımlarına iş kapsamında, bazı firmalar fabrikalarında veya işyerlerinde yeterli işçi kapasitesi olmadığı için paketleme işlerini evden yaptırmayı istemektedir. İŞKUR evde paketleme işi evde sadece 2-3 saatinizi ayırırsanız konforunuzdan ödün vermeyerek ve oturduğunuz yerde 2000-3000 TL’ye kadar maaş almanızı sağlıyor.

Evde paketleme işini genellikle evine ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları tercih ediyor. Ancak ek iş yapmak isteyen kişilerinde bu işlerden yararlandığını söyleyebiliriz. İŞKUR evde paketleme işinden aylık ne kadar kazanacağınızı etkileyen bazı faktörlerde bulunmaktadır.

Bunlar ne kadar iş aldığınız, günde kaç saat evde paketleme işi yaptığınız, el çabukluğunuz ve el hızınız, ne kadar düzenli çalıştığınız gibi faktörlerdir. Aylık kazanç, kişinin çalışma koşuluna ve iş alma durumuna göre değişen bir durumdur. Günde evde paketleme işine kaç saat ayırdığınız ne kadar kazanç sağlayacağınızı da etkilemektedir. Ancak iyi kazançlar elde etmenizde mümkün.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Veriyor Mu? İŞKUR Ev Hanımlarına iş Seçenekleri

İŞKUR ev hanımlarına iş kapsamında, paketleme işi yapan birçok fabrika ve firmayla anlaşma yapmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde ise hem işçi hem de işveren pek çok avantajdan yararlanmaktadır. Paketleme bölümü olan firmalar bünyesine işçi alarak daha fazla işçi maliyeti çıkartmamak için İŞKUR ile anlaşma yapar ve İŞKUR aracılığı ile evde paketleme işi yapmak isteyen kişilere bu işleri sunar.

Bu şekilde hem evde çalışmak ve gelir elde etmek isteyen kişiler istihdam edilmektedir hem de işverenler fazla maliyetlerden bu iş birliği sayesinde kurtulmaktadır.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.