Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Ödev Yaparak Para Kazanmak

0

Ödev yaparak para kazanmak en karlı ek iş fikirlerinden biri! Pek çok öğrenci günümüz Türkiye’sinde kimi zaman hayallerini gerçekleştirmek kimi zamansa hayatını idame ettirmek için ek bir gelir peşinde.

Ödev yaparak para kazanmak ya da yarı zamanlı işlerde çalışarak para kazanmak öğrencilerin bu noktada en başta kullanmış oldukları tercihler konumunda. Yarı zamanlı işleri hepimiz biliyoruz ama ödev yapmak. İşte bazı öğrencilerin merak ettiği bir nokta. Ödev yaparak para kazanmanın hepimizin aklına getirdiği ilk soru etiklik meselesi. Bu konuda etikliği sorgulayanlar olsa da şu şekilde de düşünmek mümkün.

Muhtemelen bir başkasına yaptırmasa gene emek hırsızlığına girip ve yazan veya yapan kişinin ismini ortadan kaldırarak bir intihal ile ödevini tamamlayacak bu kişi. O halde zaten olacak bir iş yüzünden para kazanma ihtimalinize engel olmak saçmalıktan ibaret. Bu iş için Freelance sitelerinde ilanlar kovalayabilir ya da bu iş için oluşturulmuş siteleri internet araması yaparak bulabilirsiniz.

Öğrenci nereden para bulur? Ödev yaparak para kazanmak

Ödev yaparak para kazanmak için ne yapmak gerekir? Bu sorunun cevabını eğer 20 yıl önce veriyor olsaydık emin olun bu kadar çok cevabımız olmazdı. Ödev yaparak para kazanmak başlığında açıklandığı gibi şu an öğrencilerin paraya ihtiyacı var. Öğrenciler adına şunu söylemek mümkün ki öğrenciler de bu konuda şanslılar. Çünkü iş verenlerin ellerindeki ufak işleri veya direkt olarak bir eleman çalıştırmadan yapmak istedikleri işlerden ötürü işverenlerin de öğrencilere ihtiyaçları var.

Küresel bir internet çağına girmiş bulunmaktayız. Bu çağın getirisi olan kolay iletişim ve bilgiye kolay erişim, siz öğrencilere yeni iş fırsatları doğuruyor. Çoğunuzun para kazandıracak olan yeteneklerinizin farkında olmadığını biliyorum.

Ancak, bu yazıya ulaşırken arama motorunu kullanmanız ve bu yazıyı buraya kadar bile okumanız size para kazandıracak yeteneklerinizin olduğu anlamına gelir. İnternet çağında yaşamamıza rağmen interneti nasıl kullanacağını bilmeyen insanlar dolu ve bu insanların internet sayesinde çözülebilecek tonla sorunu var.

Hangi oyunlar para kazandırır?

Ödev yaparak para kazanmak konusu kapsamında, bu konuyu baştan ikiye ayırmak ve son dönemde imkansıza yakın hale gelmiş olan birinci ihtimali eleyerek başlamak istiyorum. Birincisi profesyonel oyunculuk. Bu oyunlar yüksek rekabet içeren ve turnuvaları olan oyunlardır. Genelde FPS ve MOBA türünde olan bu oyunlar, birkaç sene öncesine kadar yeni bir ek iş kolu doğuruyor gibi gözükse de oyun kültürünün özellikle korona sebepli kapanmalarından dolayı oyuncu kitlesinin artmasıyla etkinliğini yitirdi.

Diyebilirsiniz ki sektör büyüdüyse bu işin daha çok kazandırması gerekmez mi? Aslında mantıklı argümanlarınız olsa da profesyonel oyunculuğun ürettiği tek değerin reklam değeri olduğunu unutmamak gerekir. Oyun sektörü şu an kendi başına büyüyebilmekte ve bu ihtiyaçtan uzaklaşmakta.

Bir diğer ihtimal ise MMORPG tarzı çok kitlesel “item” yani değer taşıyan nesne satışına imkan veren oyunlardır. Bazı FPS oyunlarının da bunu sağladığını unutmamak gerekir. Eğer yeterince yetenekli ve şanslıysanız geniş bir item kütüphanesine sahip olup, bu eşyalara ulaşmak isteyen insanlara firmalar ve siteler üstünden ulaşıp para kazanabilirsiniz.

Amazon üstünden nasıl para kazanılır? Ödev yaparak para kazanmak

Amazon şu anda dünyanın en büyük firmalarından birisidir. Bir çok para kazanma yöntemine de aracılık sağlar. Amazon firmasının shop yani mağaza kısmı ile yapılan dropshipping uygulaması dünya üzerinde yaygın olarak bir yöntemdir. Ancak, riskli olduğunu şimdiden söylememize gerek var. Temelinde sistem var olan bir ürünün sistem analizini yapıp ortalama fiyatını çıkarmak ve sipariş gelince düşükten alıp karşı tarafa yönlendirmeyle çalışır.

Bu konudaki sıkıntı, ucuza ürün bulamayıp zarar etmek, firmanın elinde ürün kalmadığı için ürünü yollayamamak veya çok daha basit bir şekilde bu işleri otomatikleştirmek için kullandığınız botun Amazon tarafından fark edilip, hesabınızın “suspent” yani şüpheli damgası yemesidir. Bu durumda hesabınızda bulunan tüm ürünlere ve paraya erişiminiz kaldırılacaktır.

Blog üzerinden nasıl para kazanılır?

Ödev yaparak para kazanmak kapsamında, Bloglar, şu an okuduğunuz gibi kişisel internet sitelerine verilen addır. Yazacağı herhangi bir şey olan biri için özellikle siz öğrenciler adına büyük bir şanstır. Hepimiz biliyoruz ki hayatımız boyunca sadece genel kültür olarak kalacak çok ağır sistemde çok fazla bilgi öğreniyoruz. Bu durumun nadir bir şey olduğunu ve yurtdışında görülmediğini hatırlatmak isterim.

Bu da sizi küresel anlamda zaten yaşıtlarınıza göre öne çıkaran bir özellik. Tavsiyem yabancı dilde bir blog açmanız ve bildiklerinizi yazmanız ve bilmek istediklerinizi öğrenip gene siteye geçirmeniz. Böylece abonelik, bağış ve reklam gelirleri elde edebilir ve yazdıklarınız doğrultusunda sponsorluk bile elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.