Evde Ek Gelir ve İş Bulma Fikirleri 2022

Sermayem Yok İŞ Kurmak İstiyorum

0

Sermayem yok iş kurmak istiyorum diyorsanız yazımızı mutlaka okuyun! Sermaye kavramı bazen sadece para olarak görülebilir ki bu da gerçekten inkâr edilemez bir gerçektir. Fakat bazen sermaye olarak bilgi birikimimiz, aldığımız eğitimler, konuşma diksiyonumuz, ikna etme kabiliyetimizde sermaye olarak görülebilir.

İyi bir dil eğitimi aldıysanız eğer emlakçılık yapabilirsiniz size gelen yabancı müşteriler ile iletişim kurup satacağınız her ev veya arsa karşılığında belirli bir komisyon üzerinden para kazanabilirsiniz, konuşma diksiyonunuzun düzgün olması ikna kabiliyetinizin fazla olması sayesinde belirlediğiniz bir ürünün pazarlamasını yaparak satışlardan kazanç elde edebilirsiniz böylelikle pazarlama işine girebilirsiniz.

Sermayem Yok İş Kurmak İstiyorum Hiç param yok nasıl iş kurabilirim?

Sermayem yok iş kurmak istiyorum diyorsanız, para olmadan da pek çok işlere atılabilirsiniz. Öyle ki sermayesiz bir şekilde işe girmenin avantajı da olabilir mesela sermayesiz işe girdiğinizde parayı kaybetme, iş tutmazsa batsanız bile sizi zarara uğratma gibi bir durum olmayacaktır.

Ortaya koyduğunuz bir para olmadığı için para kaybetme gibi bir durum olmayacaktır. Bunun vermiş olduğu rahatlığa dayanarak daha az stresle hatta rahat olmanın verdiği güvenle belki de çok başarılı işlere girişebilir, yüksek gelirler elde edebilirsiniz. İnternet ortamında sermaye gerektirmeyen pek çok işlere girebilirsiniz buradan sağlayacağınız gelirleri biriktirerek iş kurabilirsiniz.

Sermayesiz iş nasıl yapılır?

Kazan kazan politikası ile iş yapan pek çok firmalar bulunmaktadır.

  • Bu tür firmaların güvenirlik derecesinden piyasada ki başarısına göre, müşteri portföyünden sağlayacağı kar getirisine kadar araştırma yaparak sağlam olan firma ile anlaşıp iş yapabilirsiniz.
  • Yalnızca iş gücünüzle de sermaye olmaksızın iş kurabilirsiniz.
  • Mesela bayilik veren pek çok firmalar var (çiğ köfte, fastfood tarzı cafeler gibi) bunlarla anlaşma sağlayıp kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Sermayesiz ne satabilirim? Sermayem yok iş kurmak istiyorum

Sermayem yok iş kurmak istiyorum diyenlerdenseniz, bizlerde taşı sıksan suyunu çıkarır tarzında deyim vardır. Evet, gerçekten de insan isterse hiç sermayesi olmasa da yine satış yapabilecek işler bulup para kazanabilir. Sadece yapmanız gereken oturup yeteneklerinizi düşünmek ne yaparak daha iyi para kazanabilirim, hangi iş daha çok rağbet görmektedir, hangi işin bana daha çok getirisi olur, piyasada hızla satılan ürünler nelerdir, insanlar en çok neyi tercih ediyor gibi araştırmaları yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

  • Sermaye gerektirmeden yapabileceğiniz iş daha çok internet ortamında olmasına rağmen normal hayatta da pek çok işleri yapıp gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet ortamında yapabileceğiniz işler; e ticaret yapabilirsiniz, kendi ürünlerinizi yaptığınız örgü vs gibi işleri internet üzerinden açabileceğiniz sayfanızdan satışını yapıp para kazanabilirsiniz, evde fazladan duran eşyalarınızı ya da kullanmadığınız kıyafetlerinizi ikinci el platformlarında eşyalarınızı satabilirsiniz.
  • Youtube kanalı açıp çeşitli içerikler üreterek para kazanabilirsiniz,
  • Yemek tarifleri yazacağınız bir blog sitesi açıp oradan gelir elde edebilirsiniz,
  • Dil bilgisine sahip iseniz yabancı konularda çeviri yaparak satış yapabilirsiniz.
  • Sanal ortam dışında yapabileceğiniz sermayesiz satışlar ise; balık tutup balık haline giderek veya pazarda satışını yaparak para kazanabilirsiniz.
  • Midye yaparak, evde ev yemekleri ve pasta kurabiye tarzı yiyecekler yapıp satabilirsiniz.

Hangi işi kurmak mantıklı?

Sermayem yok iş kurmak istiyorum diyorsanız, ister sermaye olsun ister olmasın tek amaç kar elde edebileceğiniz iş kurmaktır. Bunun içinde yapılacak tek şey en karlı işin hangisi olduğunu ve en iyi iş fikirlerini araştırıp piyasada ki varlığına göre Pazar araştırmaları ile en iyi işi kurmak gerekir. Yaşanılabilir bir hayat, ekonomik bağımsızlık, rahat bir gelecek herkesin hayalidir.

Ve buna sahip olmak için çok çalışmanın yanında büyük karlarda getirebilecek bir işin olması önceliktir. Yüksek kar getirisine sahip iş kurmak daha önemlidir. Bunun için sıkı bir araştırma yapmak gerekir. Piyasada en çok ne rağbet görüyor, belirleyeceğimiz hedef kitlenin ihtiyaçları ne doğrultuda ise ona yönelik iş kurmak, uzun vadede süregelecek bir iş kurmak, kısa zamanda bire beş katacak işler kurmanız size faydalı olacaktır.

Özellikle hizmet sektörüne yapılan yatırım her zaman getiri sağlamıştır. Çünkü bu sektörden insanlar asla ödün vermez karnı acıkan kişi yemesem de olur diyemez, bir monta ve ya kıyafete ihtiyacı olan kişi giymesem de olur diyemez bu tür zorunlu ihtiyaçların karşılanacağı sektörlerde iş kurmak her zaman mantıklıdır. İnternet ortamında trend olan bazı işler vardır bunlarında araştırılması yapılarak bu işler üzerine de iş kurulabilir. Örneğin doğum fotoğrafçılığı, organizasyon işleri gibi sıralanabilir.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.